Ważny temat? Prześlij newsa!

„Operacja” przebiegła pomyślnie, koziołek odzyskał nogę. Miejskie poidełko wróciło na deptak

Spotted Lublin

Miejskie poidełko w kształcie koziołka wróciło właśnie na lubelski deptak. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji postanowili sami naprawić uszkodzoną nogę koziołka. Koziołek wrócił na deptak W listopadzie 2022 r. w miejskie poidełko uderzyło audi, za którego kierownicą siedział 19-letni kierowca. Mężczyzna zignorował znaki drogowe i wjechał na odcinek, gdzie obowiązuje zakaz ruchu pojazdów. Podczas […]

Poidełko w kształcie koziołka wróciło na deptak

Poidełko w kształcie koziołka wróciło na deptak | fot. Dominik Wąsik

Miejskie poidełko w kształcie koziołka wróciło właśnie na lubelski deptak. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji postanowili sami naprawić uszkodzoną nogę koziołka.

Koziołek wrócił na deptak

W listopadzie 2022 r. w miejskie poidełko uderzyło audi, za którego kierownicą siedział 19-letni kierowca. Mężczyzna zignorował znaki drogowe i wjechał na odcinek, gdzie obowiązuje zakaz ruchu pojazdów. Podczas manewru cofania, audi uderzyło w nogę koziołka, powodując jej uszkodzenie.

Właścicielem koziołka jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie, które kilka dni po tym zdarzeniu zabrało koziołka z ul. Wróblewskiego przy deptaku. Poidełko trafiło na oględziny przed zaplanowaną renowacją.

Więcej: Koziołek zniknął z deptaka. Kilka dni wcześniej wjechał w niego młody kierowca, uszkadzając jego nogę

– Z polisy sprawcy zdarzenia otrzymaliśmy odszkodowanie w wysokości 2700 zł. W ramach tej kwoty nasi pracownicy wykonali prace naprawcze – informuje Magdalena Bożko, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie.

W środę (15.03) koziołek wrócił na swoje dotychczasowe miejsce. Po dokładnym przyjrzeniu się można dostrzec miejsce, w którym jego noga była naprawiana.

Miejsce naprawy nogi koziołka
Miejsce naprawy nogi koziołka | fot. Dominik Wąsik

MPWiK z umową na utrzymanie miejskich poidełek

Obowiązująca obecnie umowa z MPWiK na utrzymanie zdrojów wody pitnej na terenie miasta kończy się w kwietniu. W lutym lubelski ratusz ogłosił przetarg na utrzymanie miejskich zdrojów i poidełek oraz punktów szybkiego napełniania. Jedyną ofertą, która wpłynęła w postępowaniu, jest oferta od MPWiK. Miejska spółka za podjęcie się tego zadania oczekuje 527 tys. zł.

Nowe zamówienie obejmuje kontrolę, bieżące utrzymanie i remonty łącznie 85 zdrojów, 17 poidełek i 4 punktów szybkiego napełniania, w tym pompowanie wody, czyszczenie studni i misek – poidełek, dokonywanie napraw, w tym wymianę uszczelek, rączek i innych elementów. Dodatkowo w zakresie poidełek, zamówienie obejmuje dezynfekcję wylewek – dwa razy w tygodniu i jakościowe badanie wody wykonywane raz w miesiącu.  

Najwięcej miejskich poidełek, bo aż 8 znajduje się w Parku Ludowym. Oprócz tego poidełka zlokalizowane są przy ulicach: Chmielarczyka, Krężnickiej, Zesłańców Sybiru, Lipowej oraz pl. Łokietka (studnia obok Bramy Krakowskiej) i dwa na Placu Litewskim, w tym jeden przy pomniku Unii Lubelskiej. Najbardziej znanym poidełkiem w Lublinie jest koziołek przy ul. Wróblewskiego 2.

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check