Ogrzewanie w Lublinie rozpoczęte. Czas odkręcić kaloryfery

ogrzewanie grzejnik kaloryfer
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Wrześniowe wieczory, noce, poranki są coraz chłodniejsze. Największe spółdzielnie mieszkaniowe w Lublinie włączyły już ogrzewanie budynków.

Decyzję o terminie rozpoczęcia dostarczania ciepła do swoich obiektów podejmuje odbiorca posiadający umowę dostarczania ciepła tj. spółdzielnia mieszkaniowa, wspólnota mieszkaniowa, właściciel obiektu lub wskazany przez niego zarządca bądź administrator. Służby eksploatacyjne LPEC pozostają w ciągłej gotowości, aby dokonać włączenia ogrzewania w obiektach, gdzie użytkownicy zgłaszają taką potrzebę.

– Ciepło jest traktowane towar, czyli może być dostarczane do budynków przez cały rok. Jednak to administratorzy budynków decydują, kiedy ogrzewanie zostanie uruchomione – mówi Piotr Kuty z Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Na włączenie ogrzewania zdecydowały się już największe spółdzielnie mieszkaniowe w Lublinie m.in. LSM, SM „Czechów”.

Co jeśli kaloryfery są zimne?

Mieszkańcy zgłaszają potrzebę uruchomienia dostawy ciepła do swoich zarządców lub administratorów. Zarządcy, administratorzy decyzję o rozpoczęciu dostawy ciepła przekazują do LPEC.

(fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.