Ogród Saski zamknięty na dłużej

19551653 1653814561297968 32584793 o
Skutki nawałnicy w saskim

Prawdopodobnie dopiero w czwartek Ogród Saski zostanie ponownie otwarty dla zwiedzających. Trwają prace porządkowe i pielęgnacyjne zieleni.

 

Aż 80 proc. drzew ucierpiało w Ogrodzie Saskim wskutek zeszłotygodniowej nawałnicy, która przeszła przez nasze miasto. Zupełnie powalonych zostało około 30 drzew, a jedno z powalonych drzew doszczętnie zniszczyło ogrodową altanę. Jej wartość oszacowano na ok. 60 tys. zł – Konieczne będzie odbudowanie obiektu od nowa – mówi Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

 

Poważnie uszkodzonych jest 10% wszystkich rosnących tu drzew. – Zostaną one prześwietlone w celu ustalenia odpowiedniej pielęgnacji i ustabilizowania statyki ze względu na uszczerbki w koronach – tłumaczy Mazurek-Podleśna.

 

Obecnie trwają prace pielęgnacyjne i ostatnie prace porządkowe związane z usuwaniem połamanych konarów i gałęzi na terenie parku, który pozostanie zamknięty do środy włącznie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.