Odpowiedzą za przemyt dopalaczy. Policyjna akcja w Lublinie

przemycali dopalacze
Mieszkańcy Lublina przemycali dopalacze | fot. KMP Lublin

Do 15 lat pozbawienia wolności może grozić pięciu mieszkańcom Lublina, którzy zostali zatrzymani za przemyt dopalaczy. Wpadli po odebraniu przesyłki z narkotykami.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami z CBŚP z Lublina przeprowadzili akcję wymierzoną w przemyt na teren Polski znacznych ilości dopalaczy.

Łącznie zostało zatrzymanych 5 mieszkańców Lublina w wieku od 21 do 49-lat. – Mężczyźni zostali zatrzymani po odebraniu przesyłki z dopalaczami. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg środków odurzających będących nowymi substancjami psychoaktywnymi – mówi Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty przemytu znacznych ilości substancji psychoaktywnych. Sąd wobec trzech mężczyzn w wieku 21, 25 i 31-lat przychylił się do wniosku i zdecydował o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy. Natomiast wobec 36 i 49-latka zastosował dozór policji.

Zgodnie z nowym przepisami odpowiedzą jak za przemyt narkotyków. Tak więc grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

68 136382
Mężczyźni przemycali dopalacze | fot. KMP Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.