Odkup Lublin, czyli posprzątaj po swoim pupilu

odkup lublin

Od jakiego czasu właściciele i ich pupile mają zakaz wchodzenia na teren Ogrodu Saskiego, a to przez odchody psów, które można było spotkać nawet na chodnikach. Projekt przygotowany przez grupę lublinian ma temu zapobiec.

Odkup Lublin to właśnie hasło akcji mającej na celu zmobilizowanie właścicieli psów do sprzątania po nich odchodów. W Śródmieściu brakuje miejsc, w których można wyjść na spacer z psem. Sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna, a wiadomo wiosna nadchodzi wielkimi krokami, a każdy chciałby wybrać się z pupilem na spacer po parku.

- Chcemy zacząć od Ogrodu Saskiego, do którego póki co psy w ogóle nie mają wstępu. Zaczniemy od jednego pojemnika i podajnika, oraz kosza z zabawkami i mamy nadzieję, że ta akcja spotka się z tak dobrym przyjęciem, że wkrótce będziemy mogli przenieść ją w kolejne miejsca Lublina. - mówi Justyna Domaszewicz, współautorka projektu

Chcą zachęcić właścicieli psów do tego, żeby włączyli się do akcji dzięki atrakcyjnemu pojemnikowi łatwemu w obsłudze podajnikowi torebek, a także tym że na czas spaceru będą mogli bezpłatnie wypożyczyć sobie psie zabawki (gumowe piłki, kości, e.t.c.)

Na facebooku powstał specjalny profil na, którym organizatorzy chcą jednoczyć całą społeczność poświęconej akcji, gdzie właściciele będą mogli pochwalić się zdjęciami swoich podopiecznych, czy brać udział w konkursach.

- Wiemy, że taka akcja nie będzie też obojętna dla tych, którzy psów nie mają – mamy nadzieję, że docenią jej potencjał i będą na przykład pokazując na naszym Facebooku zdjęcia – piętnować zachowania inne niż te, których oczekujemy. - dodaje

Od Ogrodu Saskiego przez cały Lublin. To wszystko może się udać dzięki zaangażowaniu mieszkańców Lublina.

- Zaczynamy od Ogrodu Saskiego i jeśli nam się uda będziemy chcieli przenieść ten pomysł na kolejne miejsca w mieście - dodaje

Odkup Lublin profil na facebook’u

infografika-Odkup-Lublin_got

fot. sxc.hu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.