Odkryj bogatą historię Lublina z Przewodnikiem Inspiracji

grafika niedziela z przewodnikiem inspiracji
fot. Materiał organizatora

16 czerwca 2024 roku odbędzie się wyjątkowy spacer z cyklu „Niedziela z Przewodnikiem Inspiracji”. Tym razem Marek Duda, Przewodnik Inspiracji, poprowadzi uczestników trasą „Lublin śladami Chrześcijaństwa wschodniego”. Spacer ten pozwoli odkryć zarówno znane, jak i zapomniane ślady pozostawione przez wyznawców Kościołów wschodnich na przestrzeni 700 lat historii miasta.

Bogactwo tradycji i wpływów chrześcijaństwa wschodniego

Lublin od zawsze był miejscem spotkania różnych kultur i religii. Spacer pozwoli uczestnikom na zgłębienie historii i teraźniejszości Kościoła Prawosławnego oraz Greckokatolickiego. W programie przewidziano zwiedzanie miejsc, gdzie widoczne są kulturowe wpływy tych tradycji religijnych.

Szczegóły wydarzenia:

  • Termin: 16 czerwca 2024 r.
  • Godziny: 11:00 – 13:00
  • Miejsce zbiórki: pod Ratuszem (pl. Króla Władysława Łokietka 1)

Spacer stanowi doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy na temat różnorodnych tradycji chrześcijańskich obecnych w Lublinie. Marek Duda, doświadczony przewodnik, podzieli się ciekawostkami i nieznanymi faktami, które wzbogacą wiedzę uczestników o wielokulturowości miasta.

Czy historia chrześcijaństwa wschodniego w Lublinie jest Wam dobrze znana? Co najbardziej zaskoczyło Was podczas ostatnich spacerów z Przewodnikiem Inspiracji? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach i udostępnijcie ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.