Odebrał od mieszkanki Lublina blisko ćwierć miliona złotych. Odpowie za udział w oszustwie

Fałszywy kurier odebrał od mieszkanki Lublina blisko 250 tys. zł
Fałszywy kurier odebrał od mieszkanki Lublina blisko 250 tys. zł | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina zatrzymali na terenie województwa wielkopolskiego 23-latka podejrzanego o udział w oszustwie. Mężczyzna w kwietniu pod pozorem rzekomego wypadku drogowego syna ,,odebrał” od mieszkanki Lublina blisko ćwierć miliona złotych.

Fałszywy „kurier” w rękach policji

„Zatrzymanie było efektem pracy policjantów ze specjalnej grupy śledcze, w skład której wchodzą funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu tego typu przestępstw z komendy miejskiej i wojewódzkiej Policji w Lublinie” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

23-letni obywatel Białorusi został zatrzymany w niedzielę na terenie województwa wielkopolskiego. Pracujący nad sprawą policjanci udowodnili mu udział w oszustwie, do którego doszło w kwietniu na terenie Lublina.

Mężczyzna, podszywając się pod kuriera, odebrał od 82-letniej emerytki paczkę z zawartością pieniędzy i kosztowności o łącznej wartości blisko ćwierć miliona złotych. Kobieta uwierzyła w historię dzwoniącego do niej fałszywego policjanta. Mężczyzna zdołał ją przekonać, że syn spowodował wypadek, którego ofiarą miała być kobieta w ciąży.

Zatrzymany 23-latek usłyszał zarzuty udziału w oszustwie. Na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.