Od wtorku zmiana pogody. Będzie wiało i padało. IMGW ostrzega

silny wiatr shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

IMGW ostrzega przed pogorszeniem pogody. We wtorek na niebie masa chmur, opady deszczu, silny i porywisty wiatr oraz ochłodzenie.

W związku z przemieszczającym się nad Bałtykiem układem niżowym w ciągu najbliższych trzech dni pogoda w Polsce znacznie się pogorszy. Od jutra do czwartku wiać będzie silny i porywisty wiatr, występować będą również opady deszczu. To wyraźna zmiana po ostatnim okresie „złotej polskiej jesieni”.

Jak będzie wyglądać pogoda w najbliższych dniach?

Najsilniejszy wiatr występować będzie jutro i w środę, od czwartku zacznie powoli słabnąć. We wtorek wietrznie będzie w całym kraju, natomiast najsilniejsze porywy występować będą na Pomorzu. W południowej połowie Polski silniej zacznie wiać po południu, ale porywy nie będą przekraczać 70 km/h.

W środę silniejszy wiatr będzie na wschodzie i południu kraju, tam porywy do 80 km/h, natomiast nadal bardzo wietrznie będzie na Pomorzu, tam warunki pogodowe w środę nie będą różniły się od dnia poprzedniego.

W najbliższych godzinach planowane są ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem – należy śledzić informacje o pogodzie i w najbliższych dniach nie podejmować zbędnych prac na zewnątrz.

Również kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na wybrzeżu – tam warunki drogowe będą najgorsze. Silnemu wiatrowi towarzyszyć będą opady deszczu, prognozowana suma opadów we wtorek wynosi od 5 mm do 15 mm.

W środę intensywniejsze opady na południu kraju, tam od 7 mm do 15 mm, lokalnie może spaść do 20 mm a w Sudetach do 25 mm deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Prognoza pogoda na wtorek 23.10.2018

W województwie lubelskim prognozowane jest wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W kolejnych dniach prognozuje się wzrost prędkości wiatru oraz ilości opadów deszczu.

Szczegółowa pogoda na kolejne dni we wtorek na łamach Spotted Lublin.

Źródło: IMGW-PIB

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.