Koniec utrudnień. Od wtorku pojedziemy po ul. Bohaterów Monte Cassino

DSC05926
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Dobiega końca pierwszy etap przebudowy ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie. Od najbliższego wtorku ulica zostanie oddana do użytku kierowców.

 

Przebudowa ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich powoli zmierza ku końcowi. Na odcinku ulicy od ronda przy Leclercu do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej jezdnia została poszerzona do dwóch pasów. Tutaj też przebudowano chodniki, przy których znalazły się ścieżki rowerowe.

 

Do tej pory tym odcinkiem mogli poruszać się wyłącznie mieszkańcy pobliskich bloków oraz pojazdy komunikacji miejskiej. Jednak od przyszłego tygodnia ma się to zmienić. We wtorek ul. Bohaterów Monte Cassino będzie otwarta dla kierowców. Zarówno fragment przy Leclercu jak i ten dwujezdniowy od al. Kraśnickiej.

 

– Ruch pojazdów odbywał się będzie obiema jezdniami zawężonymi do jednego pasa ruchu na każdej jezdni. Sygnalizacja na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Bohaterów Monte Cassino może nie działać – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

 

Drogowcom zostały jeszcze prace wykończeniowe, które powinny zakończy się do końca listopada. Mowa tu o m.in. dokończeniu remontu kładki dla pieszych, chodników, ścieżek rowerowych czy parkingu dla aut w rejonie kościoła na Poczekajce.

 

Koszt inwestycji wynosi 7,5 mln zł.

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. „Sygnalizacja na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Bohaterów Monte Cassino może nie działać – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza” – no jak nie ma sygnalizatorów zamontowanych to pewnie kurna nie będzie działać , odkrywca się znalazł …