Od września wracają pociągi na trasie Lublin – Kraśnik

IMG 20180829 072911
Nowy peron na stacji Leśniczówka | fot. Dominik Wąsik

Od 2 września przywrócony zostanie ruch pociągów na odcinku Lublin – Kraśnik na modernizowanej linii Lublin – Stalowa Wola. 

Od niedzieli 2 września wznowiony będzie ruch pociągów między Lublinem a Kraśnikiem. Na razie dojedziemy tylko do Wilkołaza, bo wykonawca nie zdążył z dokończeniem prac na przystankach Wilkołaz Wieś i Pułankowice. Potrzebuje na to dodatkowych 11 dni i przez ten czas na odcinku między Wilkołazem a Kraśnikiem będzie działać autobusowa komunikacja zastępcza.

– Na odcinku Wilkołaz – Kraśnik konieczne są do wykonania dodatkowe prace związane z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Wyjątkowo wysokie temperatury uniemożliwiły wykonawcy zakończenie robót związanych z wymianą szyn oraz regulacją toru – informuje Karol Jakubowski ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Co to oznacza dla pasażerów? – Od dnia 2 do 12 września wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza na odcinku Wilkołaz-Kraśnik-Wilkołaz – wyjaśnia Zofia Dziewulska z Oddziału Lubelskiego Przewozów Regionalnych.

Szybsze i bezpieczniejsze podróże

– Pasażerom wyższy komfort obsługi zapewnią nowe perony w Kraśniku, Krężnicy Jarej, Majdanie, Niedrzwicy Kościelnej, Leśniczówce i na przystanku Wilkołazie Wieś – mówi Jakubowski. Wyższe perony ułatwią wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Wszystkie obiekty są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zamontowano tu nowe ławki, wiaty i oświetlenie – dodaje.

Na odcinku Lublin Zemborzyce – Kraśnik, na 36 km trasy ułożono nowe tory i podkłady. Postawiono konstrukcje wsporcze dla sieci trakcyjnej. Poziom bezpieczeństwa poprawi sygnalizacja przejazdowa uruchamiana sukcesywnie na 8 skrzyżowaniach z drogami. Po zakończeniu wszystkich prac, sprawny ruch pociągów z prędkością 120 km/h zapewni także 35 wyremontowanych obiektów inżynieryjnych, w tym: 25 przepustów, 7 mostów i 3 wiadukty.

Kraśnik – Zaklików

Od 2 września rozpoczną się prace na 35 km odcinku Kraśnik – Zaklików. Roboty obejmą modernizację torów i rozjazdów, obiektów inżynieryjnych, peronów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz zabudowę sieci trakcyjnej. Na czas modernizacji przewoźnicy wprowadzą autobusową komunikację zastępczą na odcinku:

+ Wilkołaz – Kraśnik – Zaklików od 2 września do 13 września;

+ Kraśnik – Zaklików od 13 września do stycznia 2019 r.;

Rozkład pociągów Lublin – Kraśnik – Lublin od 12 września

Odjazdy pociągów POLREGIO z Kraśnika w stronę Lublina: 5.10 (bez niedziel), 6.30, 7.34 (bez niedziel), 9.08, 12.07 (pn.-pt.), 16.36, 18.48, 21.16.

Odjazdy pociągów POLREGIO z Lublina w stronę Kraśnika: 5.12 (pn.-pt.), 7.42, 12.08, 14.20, 15.39 (bez sobót), 16.43, 18.48 (bez sobót), 20.05

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.