Od poniedziałku znikają obostrzenia dotyczące noszenia maseczek

maseczka na chodniku
Maseczka na chodniku | fot. Dominik Wąsik

Od poniedziałku 28 marca obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony. Znoszenie obostrzeń dotyczy także obowiązkowej kwarantanny – ustalili dziennikarze RMF FM.

Koniec maseczek w Polsce

Dziś lub jutro tj. 23 lub 24 marca Ministerstwo Zdrowia podczas konferencji prasowej rządu ma przestawić informacje dotyczące znoszenia obowiązujących obostrzeń pandemicznych w Polsce.

Chodzi o zniesienie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych (m.in. sklepach, kinach, kościołach) i pojazdach komunikacji miejskiej oraz kwarantanny dla osób mieszkających z osoba zakażoną i dla osób przyjeżdzających z zagranicy.

Od poniedziałku 28 marca noszenie maseczek będzie jedynie możliwością, ale już nie obowiązkiem. Żadnych kar nie będzie – ustalili dziennikarze RMF FM. Jednak od poniedziałku w dalszym ciągu obowiązywać będzie obowiązkowa izolacja po potwierdzeniu zakażenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.