Od poniedziałku wracają strefy wydzielone w autobusach i trolejbusach

Wracają strefy buforowe w pojazdach komunikacji miejskiej
Wracają strefy buforowe w pojazdach komunikacji miejskiej | fot. ZTM Lublin

Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował o powrocie do stref buforowych w autobusach i trolejbusach. Są to wydzielone miejsca, z których nie mogą korzystać pasażerowie w trosce o bezpieczeństwo kierowców.

Wracają strefy buforowe w autobusach i trolejbusach

„Na wniosek kierowców, w każdym autobusie oraz w trolejbusie zostaną wydzielone strefy buforowe. Obejmą one obszar w rejonie kabiny oraz pierwszych drzwi. O tym, że jest to strefa wydzielona, w której nie powinni przebywać pasażerowie, będzie informować specjalne oznakowanie. Wydzielenie strefy w rejonie kabin prowadzących będzie skutkować brakiem możliwości wsiadania i wysiadania dla pasażerów pierwszymi drzwiami”

– mówi Monika Białach z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Wydzielone strefy w rejonie kabin kierowców zostaną wprowadzone od najbliższego poniedziałku, 7 lutego. Strefy będą obowiązywać do odwołania w miarę poprawiającej się sytuacji epidemiologicznej.

ZTM przypomina, że w pojazdach komunikacji miejskiej obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką. Pojazdy są regularnie czyszczone i dezynfekowane.

Na wydzielenie stref specjalnych dla kierowców zdecydowały się również inne miasta, m.in. Warszawa, Łódź oraz Kielce.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.