Od poniedziałku utrudnienia na ul. Osmolickiej. Zwężenie jezdni i sygnalizacja wahadłowa

Ulica Osmolicka w Lublinie
Ulica Osmolicka w Lublinie | fot. Mapy Google

Od poniedziałku przez ponad dwa tygodnie kierowcy poruszający się ul. Osmolicką napotkają na utrudnienia w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową relacji Prawiedniki-Mętów.

Utrudnienia na ul. Osmolickiej

Zmiany w ruchu mają związek z budową chodnika na ul. Osmolickiej, na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową relacji Prawiedniki-Mętów, w kierunku Lublina. Po lewej stronie jezdni ul. Osmolickiej powstanie nowy chodnik o długości około 425 m oraz od 1,5 do 2 m szerokości.

Nowy ciąg pieszy zostanie połączony z istniejącym chodnikiem przy skrzyżowaniu ul. Osmolickiej z drogę powiatową relacji Prawiedniki-Mętów oraz z chodnikiem zlokalizowanym przy przystanku komunikacji miejskiej, w pobliżu sklepu sieci Stokrotka.

„Zadanie zakłada również powstanie nowego przejścia dla pieszych o szerokości 4 m. Powstanie ono na ul. Osmolickiej za skrzyżowaniem. Po zakończonych pracach drogowych wykonawca odtworzy trawnik oraz wykona oznakowanie pionowe i poziome” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Na czas prowadzonych prac, organizacja ruchu zakłada zawężenie lewej części jezdni ul. Osmolickiej w kierunku centrum miasta i sterowanie ruchu za pomocą sygnalizacji świetlnej. Jedynie w okolicy skrzyżowania z drogą powiatową relacji Prawiedniki-Mętów, gdzie drogowcy zbudują przejście dla pieszych, ruch będzie sterowany ręcznie.

Utrudnienia potrwają do 27 października. Koszt realizacji prac to około 193 tys. zł. Zadanie drogowe jest realizowane przy współudziale finansowym Gminy Głusk. Nowo budowany chodnik połączy istniejący ciąg pieszy, w sąsiedniej gminie zlokalizowany przy drodze powiatowej, z przystankami komunikacji miejskiej w Lublinie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.