Od poniedziałku szybciej z Lublina do Warszawy. Otwarcie S17 Garwolin-Kołbiel

S17Garwolingranica 3230 1
Otwarcie kolejnego odcinka S17 Lublin - Warszawa | fot. GDDKiA

Od poniedziałku 23 grudnia kierowcy podróżujący między Lublinem a Warszawą skorzystają z kolejnego odcinka trasy S17.

Chodzi o 13-kilometrowy fragment od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina, który zostanie udostępniony kierowcom w poniedziałek 23 grudnia około godz. 12. Tym samym kierowcy będą mieli do dyspozycji blisko 155 km dwujezdniowej trasy do końca obwodnicy Piask.

Oddawanie pierwszych odcinków S17 pomiędzy węzłem Lubelska a Kurów Zachód rozpoczęło się przed wakacjami. Jako pierwszy otworzono 13-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód.

Następnie udostępniano kolejno: 30 kilometrów, czyli dwa odcinki od końca obwodnicy Garwolina do Gończyc i dalej do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego (o łącznej długości 25,2 kilometrów) wraz z 5-kilometrowym fragmentem kolejnego odcinka do węzła Ryki Północ.

Z początkiem września kierowcy wjechali na pozostałe 15 kilometrów pomiędzy węzłami Ryki Północ oraz Skrudki i tym samym zyskali dwujezdniową trasę od początku obwodnicy Garwolin do końca obwodnicy Piask.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, kolejne 13 kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej pozwoli zaoszczędzić kilka minut jazdy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.