Od poniedziałku ferie zimowe w Lublinie. Autobusy i trolejbusy pojadą rzadziej

trolejbus na linii nr 153
Trolejbus na linii nr 153 | fot. Dominik Wąsik

Podczas ferii zimowych w Lublinie Zarząd Transportu Miejskiego ogranicza kursowanie wszystkich linii. Wszystkie autobusy i trolejbusy będą kursować rzadziej.

Komunikacja miejska w ferie w Lublinie. Rzadsze kursy autobusów i trolejbusów

Ferie zimowe w województwie lubelskim w 2024 r. trwają w trzeciej turze: od 29 stycznia do 11 lutego. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie uprzedza, że skoro uczniowie nie dojeżdżają na lekcje, a studenci zaczynają okres sesji, kursy będą rzadsze. Zmiany w rozkładach autobusów i trolejbusów zaczną obowiązywać od poniedziałku, 29 stycznia.

„Wzorem lat ubiegłych, w dzień powszedni obowiązywał będzie rozkład specjalny, czyli lekko zmodyfikowany w stosunku do rozkładu obowiązującego w roku szkolnym, uwzględniający zmniejszony popyt z uwagi na ferie, urlopy, przerwy w nauce, ale zapewniający dojazd do zakładów pracy i dostosowany do przewidywanych na najbliższy czas potrzeb na komunikację miejską” – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

W dni powszednie będzie obowiązywał rozkład DZIEŃ POWSZEDNI, SPECJALNY. Natomiast rozkład obowiązujący w soboty i dni świąteczne pozostaje bez zmian.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.