Od piątku ponownie otwarte baseny w Aqua Lublin i CSR Łabędzia

Od piątku ponownie otwarte baseny w Aqua Lublin i CSR Łabędzia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie poinformował, że w związku z nowymi przepisami otwiera dla mieszkańców basen olimpijski w Aqua Lublin oraz basen sportowy w CSR przy ul. Łabędziej.

Otwarte baseny w Aqua Lublin i CSR Łabędzia

Dziś po południu opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów, które dotyczy prowadzenia przez przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej. Największą zmianą jest możliwość otwarcia basenów oraz obiektów na otwartym powietrzu.

W związku z tym, MOSiR otwiera baseny w Aqua Lublin i CSR Łabędzia oraz stadion lekkoatletyczny. Poniżej przedstawiamy godziny otwarcia od 12 lutego.

  • basen olimpijski w kompleksie Aqua Lublin: w piątek (12 lutego) w godz.: 8.00-21.00, w sobotę i niedzielę w godz.: 10.00-18.00, a od poniedziałku zgodnie z grafikiem basenu;
  • basen sportowy w Centrum przy ul. Łabędziej od soboty: w sobotę i niedzielę w godz.: 10.00-18.00, a od poniedziałku zgodnie z grafikiem basenu;
  •  Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Al. Piłsudskiego od jutra, zgodnie w grafikiem obiektu.

„Od poniedziałku ruszamy także z grupowymi zajęciami zorganizowanymi – takimi, jak kursy nauki pływania czy aquafitness – na obu wymienionych wyżej basenach” – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie.

Co z lodowiskiem Icemania i aquaparkiem?

„Niestety kryte lodowiska nie zostały objęte rozporządzeniem, więc nadal nie możemy otworzyć Icemanii dla mieszkańców. Rozporządzenie jasno zakazuje również prowadzenia aquaparków, w związku z tym aquapark w kompleksie Aqua Lublin oraz część rekreacyjna w Centrum przy ul. Łabędziej pozostają zamknięte” – dodaje Bednarczyk.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.