Od piątku pojedziemy całą S17! Od Kurowa do Piask ekspresem

krzysztof nalewajko e1414700963466

W piątek 31 października o godz. 13 zostanie oddany do użytku odcinek Lublin Sławinek – Lublin Rudnik. Tym samym kierowcy będą mogli skorzystać z całego, 70-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S17 od Kurowa do Piask. Otwieranie północnej części obwodnicy Lublina będzie wiązać się z chwilowymi utrudnieniami w ruchu, związanymi z usuwaniem tymczasowego oznakowania i zapór.

S17_KLP_obw1Schemat obwodnicy Lublina w ciągu drogi S17

Węzeł  Lublin Sławinek

Skrzyżowanie trzech dróg ekspresowych: S12, S17 i S19 oraz przedłużenia al. Solidarności. Nie ma połączenia ze starym przebiegiem DK17. W przyszłości od tego węzła rozpocznie się zachodnia część obwodnicy Lublina, a kierowcy będą w pełni wykorzystywać wszystkie łącznice i jezdnie węzła.

Jadąc od strony Warszawy na wprost (kierunek Lublin, Rzeszów) dotrzemy poprzez przedłużenie al. Solidarności do skrzyżowania z al. Sikorskiego (po drodze nie ma żadnych zjazdów z trasy). Natomiast trzymając się prawej strony drogi (kierunek: Chełm, Zamość, Białystok) wjedziemy na łącznicę prowadzącą na obwodnicę Lublina. Tędy możemy dotrzeć do lotniska. Nie ma możliwości zawrócenia do Warszawy.

Jadąc od strony Lublina przedłużeniem al. Solidarności możemy wjechać na obwodnicę (kierunek: Chełm, Zamość, Białystok) lub pojechać prosto na Warszawę. Można zawrócić do Lublina.

Jadąc obwodnicą możemy zjechać w kierunku Warszawy lub przedłużenia al. Solidarności.

Węzeł Lublin Czechów

Skrzyżowanie z przedłużeniem ul. Poligonowej i nowym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 809. Początkowo węzeł wyłączony z użytku.

Kierowcy skorzystają z niego kilka tygodni po oddaniu północnej części obwodnicy Lublina. Zarząd Dróg Wojewódzkich kończy budowę połączenia węzła z drogą wojewódzką 809 w kierunku północnym. Po oddaniu do użytkowania tej drogi będzie można zjechać z obwodnicy w kierunku Przytoczna lub dotrzeć na Sławinek poprzez ul. Ziemską i Sławinkowską. W przyszłym roku, po zakończeniu prac ul. Poligonowej, będziemy mogli zjechać z węzła na południe do Lublina.

Węzeł Lublin Rudnik

Skrzyżowanie trzech dróg ekspresowych: S12, S17 i S19 oraz przedłużenia al. Spółdzielczości Pracy.

Jadąc obwodnicą od strony Warszawy na wprost kontynuujemy podróż w do Chełma i Zamościa, a trzymając się prawej strony (kierunek Białystok, Lublin, al. Spółdzielczości Pracy) możemy zjechać z obwodnicy. Po chwili prawa strona łącznicy poprowadzi nas do Lublina, a lewa na Białystok i Lubartów.

Od strony Piask pierwsza łącznica wyprowadza ruch na Białystok, a druga (po przejechaniu nad DK19) na Lublin.

Wyjeżdżając z Lublina przedłużeniem al. Spółdzielczości Pracy, na wysokości Elizówki znajdziemy się na początku węzła. Na wprost pojedziemy na Białystok i Lubartów. Trzymając się prawej strony wjedziemy na łącznicę prowadzącą na drogę ekspresową, prawa strona łącznicy poprowadzi nas na Chełm i Zamość, a lewa na Radom, Warszawę i Rzeszów.

Jadąc od strony Lubartowa prawa strona poprowadzi nas na jezdnię rozprowadzającą ruch na drogę ekspresową (pierwsza łącznica na Radom, Warszawę i Rzeszów, druga na Chełm i Zamość), a lewa strona do Lublina. Jezdnia główna oddzielona jest od jezdni rozprowadzającej pasem zieleni.

Węzeł Lublin Tatary

Skrzyżowanie obwodnicy z drogą krajową nr 82

Z obwodnicy wjeżdżamy na położone nad nią rondo turbinowe, które po zajęciu odpowiedniego pasa ruchu wyprowadzi nas w danym kierunku. Od strony Warszawy prawy skrajny pas umożliwi wjazd do Lublina przez ul. Turystyczną, środkowy i lewy skręt w kierunku Łęcznej. Od strony Piask są dwa pasy ruchu na łącznicy, prawy dla jadących w kierunku Łęcznej i lewy w kierunku Lublina. Kierowcy jadący od strony Łącznej lub Lublina mogą wjechać na obwodnicę.

Węzeł Lublin Zadębie

Skrzyżowanie obwodnicy z drogą wojewódzką 822 prowadzącą od ul. Metalurgicznej do Portu Lotniczego Lublin i Świdnika. Węzeł ma kształt koniczyny umożliwiający obsługę wszystkich kierunków. W ciągu obwodnicy wydzielono jezdnie rozprowadzające ruch na łącznice węzła, a kierowcy chcący dotrzeć na lotnisko, do Świdnika lub poprzez ul. Metalurgiczną i Mełgiewską do Lublina muszą trzymać się prawej strony jezdni.

Węzeł Lublin Felin

Nietypowy węzeł składający się z kilku elementów obsługujący dojazd do Świdnika, połączenie obwodnicy z dalszym odcinkiem S12 i S17 oraz wjazd do Lublina na al. Witosa.

Jadąc od strony Warszawy kierowcy poprzez łącznicę i skrzyżowanie w ciągu al. Jana Pawła II mogą dojechać do Świdnika lub zjechać na al. Witosa w kierunku Lublina. Pozostając na głównej jezdni kierujemy się na Piaski, a kilkaset metrów dalej do drogi ekspresowej dołącza się przedłużenie al. Witosa.

Kierowcy jadący od strony Piask w kierunku al. Witosa trzymając się prawej strony wjeżdżają na wiadukt nad obwodnicą. Ci którzy chcą ominąć Lublin jadą prosto, podobnie jak zmierzający do Świdnika, którzy kilkaset metrów dalej poprzez łącznicę wjeżdżają na al. Jana Pawła II. Wyjeżdżając ze Świdnika tą aleją możemy zjechać na obwodnicę łącznicami na Warszawę lub Chełm i Zamość, a także zjechać do al. Witosa. Od strony Lublina na Zamość i Chełm jedziemy prosto, a chcąc wjechać na obwodnicę w kierunku Warszawy korzystamy z odcinka al. Jana Pawła II i łącznicy.

materiały: gddkia.gov.pl | fot. Krzysztof Nalewajko

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.