Od niedzieli pociągi dojadą szybciej z Lublina do Warszawy

lublin zachodni przystanek pkp pociąg
Przystanek kolejowy Lublin Zachodni | fot. Dominik Wąsik

Od 30 sierpnia pasażerowie pociągów na trasie z Lublina do Dęblina skorzystają ze wszystkich przebudowanych stacji i przystanków. Czas podróży z Lublina do Warszawy skróci się o ok. 20 minut.

Między Lublinem a Dęblinem na ponad 70-kilometrowym odcinku linii przygotowywany jest do jazdy drugi tor. Za trzy dni pasażerowie skorzystają także z usytuowanych obok niego peronów na 15 stacjach i przystankach. Od 30 sierpnia najszybsze z połączeń kolejowych z Lublina do Warszawy, przez Puławy i Dęblin ma trwać 2 godziny i 13 minut.

Czytaj także: Z Lublina do Warszawy znowu po dwóch torach. Nowy rozkład PKP od 30 sierpnia

Przebudowa stacji Lublin

Na stacji Lublin pasażerowie korzystają już z nowego peronu nr 3 i jednej krawędzi peronu nr 2. Budowana jest druga krawędź peronu nr 2 oraz nowy wyższy peron nr 1. Postępuje przebudowa ostatniego odcinka przejścia podziemnego między peronem nr 2 a dworcem. Gotowe są 2 szyby windowe na peronach nr 2 i 3.

Po zakończeniu prac stacja Lublin Główny będzie w pełni dostępna dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na czas budowy nowych peronów, ze względów bezpieczeństwa, na stacji wprowadzona została zmieniona organizacja dojść na perony. Droga jest oznakowana.

Informacje o zmianach na odcinku Otwock – Pilawa

Jednotorowy odcinek z Otwocka do Pilawy w ramach modernizacji linii Warszawa – Lublin stopniowo staje się trasą dwutorową. Od 30 sierpnia pociągi pojadą po pierwszym z dwóch nowych torów. Podróżni wygodniej wsiądą do pociągów na 3 stacjach – Otwock, Celestynów i Pilawa oraz 7 przystankach: Śródborów, Pogorzel Warszawska, Stara Wieś, Kołbiel, Chrosna, Zabieżki i Augustówka.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nadal brakuje połączenia z Lublina do Zielonej Góry, co w znacznym stopniu utrudnia a często uniemożliwia kontakty z rodziną. Przykre to, szczególnie jeśli chodzi o podróżowanie osób z małymi dziećmi oraz ludzi starszych.Podróżowanie trakcją kolejową jest bardziej bezpieczne i mniej uciążliwe od jazdy samochodem, na tak dużych trasach.Uprzejmie proszę o przywrócenie takiego połączenia.
    Helena May-Łapińska.