Od niedzieli 15 marca Lublin Zachodni obsłuży pociągi dalekobieżne

Przystanek Lublin Zachodni obsłuży pociągi dalekobieżne | fot. PKP PLK

Od 15 marca podróżni skorzystają z większej liczby połączeń m.in. do Warszawy, Kielc, Katowic i Chełma z przystanku Lublin Zachodni. Przy nowym peronie zatrzymają się nie tylko pociągi regionalne, ale i dalekobieżne.

Na przystanku Lublin Zachodni od 15 marca poza pociągami regionalnymi zatrzymają się pociągi dalekobieżne. Codziennie pasażerowie będą mogli korzystać z 20 składów PKP Intercity oraz 8 Polregio. Pociągi dalekobieżne ułatwią podróże z zachodniej i południowej części Lublina m.in. do Warszawy, Kielc, Katowic i Chełma. Na przystanku zatrzyma się również pociąg „Kiev Express” do/z Kijowa.

„Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych staje się większa dostępność kolei m.in. w województwie lubelskim. Postępują prace na trasie Lublin – Warszawa, a Lublin Zachodni to jeden z wielu nowych przystanków, które już ułatwiają podróż koleją” – powiedział Arnold Bresch, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Z przystanku Lublin Zachodni pasażerowie korzystają już od grudnia 2019 roku. Peron wyposażony jest w ławki, oświetlenie i tablice informacyjne. Szeroka wiata już w części peronu zapewnia ochronę przed deszczem. Wykonawca w kilkanaście dni ma zakończyć całość prac. Dojście do przystanku umożliwia przejście podziemne. Przystanek „łączy“ dzielnicę Czuby z centrum miasta.

Drugi nowy tor między Lublinem a Dęblinem

Od połowy grudnia 2019 roku pociągi wróciły na odcinek z Lublina do Dęblina. Ruch odbywa się jednotorowo. Pasażerowie korzystają z nowych peronów m.in. w Puławach, Nałęczowie i Motyczu. Drugi tor ułożono już na odcinku ponad 50 kilometrów, od stacji Puławy Azoty do Nałęczowa oraz od Nałęczowa do Miłocina, gdzie zamontowana została sieć trakcyjna. Budowa drugiego toru postępuje również na odcinku od Puław do Dęblina i z Miłocina do Lublina. Wznowienie dwutorowego ruchu na odcinku Lublin – Dęblin planowane jest w drugiej połowie 2020 r.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.