Od dziś seniorzy jeżdżą komunikacją miejską po Lublinie za darmo

DSC03086 min
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od dziś osoby, które ukończyły 65 lat, mogą korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Wystarczy, że będą mieli przy sobie dokument tożsamości, potwierdzający ich wiek.

Od 1 kwietnia 2019 za darmo autobusami i trolejbusami jeżdżą osoby, które ukończyły 65. rok życia. Darmowe przejazdy przysługują nie tylko mieszkańcom Lublina, ale wszystkim seniorom – niezależnie od miejsca zamieszkania.

„Zapisy uchwały nie wprowadzają ograniczeń ze względu na miejsce zamieszkania. Ulga obejmować będzie wszystkie osoby, które ukończyły 65 rok życia, z uprawnienia będą mogli korzystać więc mieszkańcy innych miejscowości” – wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Osoby, chcące skorzystać z uprawnienia podczas podróży powinny posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość i wiek, np. dowód osobisty. Z nowych uprawnień skorzysta około 23 tysiące osób. Szacunkowy koszt to około 8 milionów złotych, które pokryje budżet miasta.

„Przypominamy, że osobom, które nabyły uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów i posiadają ważny, zakupiony wcześniej imienny bilet okresowy, przysługuje prawo do zwrotu części kwoty za niewykorzystany okres biletu, liczony proporcjonalnie od dnia uprawnienia” – przypomina ZTM.

Z bezpłatnych przejazdów już dziś korzystają m.in.: dzieci do lat 7, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, dzieci i młodzież ze stwierdzoną niepełnosprawnością do ukończenia 16 roku życia, osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, osoby słabowidzące z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, osoby po 70 roku życia i honorowi dawcy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A może darmowe przejazdy powinny być dla osób, które codziennie muszą dojeżdżać do pracy?