Od czwartku zmiana organizacji ruchu w rejonie budowanego Dworca Metropolitalnego

Skrzyżowanie ul. Młyńskiej i ul. Dworcowej
Skrzyżowanie ul. Młyńskiej i ul. Dworcowej | fot. Dominik Wąsik

Przez blisko 5 miesięcy kierowcy pojadą inaczej po rondzie Sportowców, w rejonie budowanego Dworca Metropolitalnego w Lublinie. Informujemy o szczegółach nowej organizacji ruchu.

Rondo Sportowców

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu wpłynie na zmianę geometrii ronda. Ruch po nim będzie się odbywał wyłącznie jednym pasem. Tym samym na dojazdach do ronda (na ul. Krochmalnej, ul. Stadionowej oraz ul. Gazowej) nastąpią zwężenia. Na ul. Młyńskiej ruch będzie się odbywał jednokierunkowo (dla pojazdów jadących od ul. Młyńskiej w ramach wprowadzonej wcześniej czasowej organizacji ruchu).

Dodatkowo, na przebudowywanym odcinku ul. Krochmalnej zostanie wprowadzony zakaz poruszania się pojazdów. Objazd wyznaczono przez ul. Cukrowniczą oraz ul. Lubelskiego Lipca ’80. Z ograniczenia wyłączono pojazdy budowy, komunikacji zbiorowej, służb komunalnych, pojazdy dojeżdżające do posesji znajdujących się przy ul. Krochmalnej 4, 4a, 4b oraz rowery.

Ruch pieszych wokół ronda zostanie przekierowany na tymczasowe ciągi piesze, a w późniejszym etapie na docelowe chodniki. Na czas prowadzonych prac, przejazdy rowerowe na rondzie oraz przejścia dla pieszych nie będą funkcjonować. Zmiana organizacji ruchu nie wpłynie na funkcjonowanie komunikacji zbiorowej i lokalizację przystanków.

Taka organizacja ruchu potrwa od 14 października 2021 do marca 2022 roku. W tym czasie drogowcy rozbiorą istniejące rondo i infrastrukturę towarzyszącą. Następnie wykonają roboty ziemne, konstrukcyjne i nawierzchniowe. Po przebudowie nowe rondo będzie większe i zmieni swoją geometrię.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.