Od czwartku nocne utrudnienia w centrum. Rusza wymiana nawierzchni na ul. Zamojskiej

15039564 1269029016492967 1871108819808938293 o e1479385711338

Od dzisiejszej nocy drogowcy rozpoczną prace nad wymianą nawierzchni na ul. Zamojskiej. Do końca tygodnia kierowcy powinni się cieszyć odnowiona jezdnią.

W nocy z czwartku na piątek ruszy remont ul. Zamojskiej, na odcinku od ul. Bernardyńskiej aż do Mostu Kultury im. Lutosławskiego. Drogowcy ułożą nową nawierzchnię.

– Prace polegają na frezowaniu nawierzchni i ułożeniu nowej. Układanie nawierzchni planowane jest na trzy lub cztery najbliższe noce, o ile warunki atmosferyczne będzie sprzyjać – informuje Joanna Bobowska z Urzędu Miasta Lublin.

Jeśli pogoda dopisze drogowcom prace zostaną zakończone w niedzielę nad ranem. Zachowana zostanie obecna organizacja ruchu oraz oznakowanie, łącznie z wyznaczonymi pasami dla rowerzystów.

Na czas prac niezbędne będzie wyłączenie trakcji trolejbusowej, dlatego prace prowadzone będą nocą dla zminimalizowania utrudnień. Podczas robót połowa jezdni będzie naprzemiennie wyłączona z ruchu, na pozostałej ruch będzie odbywał się obydwu kierunkach.

(fot. UM Lublin)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.