Od autobusu MPK Lublin w trakcie jazdy odpadło koło [NAGRANIE]

mpk lublin koło odpadło od autobusu
Koło odpadło i "goniło" autobus MPK Lublin | fot. tomi8k

Z autobusu MPK Lublin w trakcie jazdy odpadło koło i toczyło się w kierunku jadącego z naprzeciwka samochodu. Jego kierowca może mówić o sporym szczęściu.

Do zdarzenia doszło 18 sierpnia po godz. 23 na ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Od jadącego autobusu nocnej linii N3, podczas dohamowania pojazdu, odpadło koło, które zaczęło „gonić” pojazd i zmierzało w kierunku nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku samochodu.

– Tak, niestety takie zdarzenie miało miejsce. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sytuacja miała miejsce w autobusie Mercedes Citaro, który MPK Lublin dzierżawi od Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Autobus został wyprodukowany w 2011 roku – informuje Weronika Opasiak, rzecznik MPK Lublin.

Kiedy kierowca autobusu zorientował się, że „zgubił” koło powiadomił o tym zdarzeniu dyspozytora, który na miejsce zadysponował autobus zastępczy.

– Wyjaśniamy zaistniałą sytuację. Zgłosiliśmy ten fakt do Zarządu Trasportu Miejskiego w Lublinie i do producenta. To pierwsze takie zdarzenie, które miało miejsce w MPK Lublin – wyjaśnia Opasiak.

Autobus MPK Lublin gubi koło

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.