Od 2022 r. lublinianie zapłacą wyższy podatek od nieruchomości. Tak zdecydowali radni

dzielnia mieszkaniowa lsm rury
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od przyszłego roku wzrośnie stawka podatku od nieruchomości na terenie Lublina – zdecydowali o tym radni na czwartkowej sesji.

Wyższy podatek od nieruchomości w Lublinie

Miejscy radni ustalili w czwartek (21.10), że stawki podatku od nieruchomości dla Miasta Lublin wzrosną w 2022 roku o średnio 5,5 proc.

Stawka za 1 mkw. gruntu związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej wyniesie 1,00 zł, a za 1 mkw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych 0,83 zł. Wyższe kwoty zapłacą osoby prowadzące na określonych terenach lub w budynkach działalność gospodarczą (do 24,45 zł za 1 mkw.).

Właściciele mieszkań zapłacą więc rocznie kilka złotych więcej (dokładna stawka zależy oczywiście od metrażu), a osoby mieszkające w domach wolnostojących kilkanaście złotych więcej niż obecnie. Dla przykładu: właściciel mieszkania o powierzchni użytkowej 60 m2 i gruntu przynależnego do lokalu mieszkalnego – 45 m2 zapłaci rocznie 3,75 zł więcej.

Za dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej 150 m2 z wolnostojącym garażem o powierzchni 25 m2 i gruntem o powierzchni 800 m2 wzrost podatku wyniesie 40,75 zł roczni

Podatek od budowli pozostaje bez zmian – 2 proc. ich wartości. Zmiany wejdą w życie od 2022 roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.