Od 1 października nowe zasady funkcjonowania nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

1895327 shutterstock 48064288 900 666

Od 1 października zaczną obowiązywać nowe zasady funkcjonowania nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Na terenie województwa lubelskiego taką usługę będzie świadczyło 27 placówek w 30 miejscach.

 

Sieć szpitali to jedna z głównych zmian wprowadzanych w systemie ochrony zdrowia. Zdaniem ministra Konstantego Radziwiłła nowe rozwiązania m.in. poprawią koordynację leczenia pacjenta i zapewnią lepszą dostępność do poradni przyszpitalnych.

 

Szpitale sieciowe są zobowiązane zagwarantować pacjentom nie tylko leczenie szpitalne, ale także dostęp do poradni specjalistycznych oraz rehabilitacji.

 

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej

Więcej punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz zmiany w jej organizacji – to efekt wprowadzenia sieci szpitali, która będzie funkcjonować od jutra. Od 1 października na terenie województwa lubelskiego taką usługę będzie świadczyło 27 placówek w 30 miejscach.

 

Zmianie mogą ulec przede wszystkim miejsca udzielania świadczeń. Listy nowych placówek, które od 1 października (od godz. 8 rano) będą przyjmować pacjentów w ramach nocnej i świątecznej pomocy medycznej są dostępne poniżej materiału.

 

Te placówki medyczne, którym wygasa umowa na realizację świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, będą czynne do godz. 8 w niedzielę. O tej samej godzinie świadczenia zaczną realizować nowe punkty nocnej i świątecznej pomocy medycznej.

 

Zasady korzystania ze świadczeń nie ulegają zmianie – w razie nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia pacjent ma prawo udać się po pomoc do dowolnego punktu, który udziela świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od miejsca zamieszkania. Pomoc jest tam udzielana w dni powszednie od godz. 18 do godz. 8 rano oraz całodobowo w dni wolne od pracy.

 

Lista placówek na kolejnej stronie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.