Ochłodzi się, miejscami popada śnieg

20130218160506 e1416342747277

Czy to już zima? Uspokajamy: jeszcze nie. Na razie chłodna jesień, chociaż już ze środy na czwartek pierwsze opady deszczu ze śniegiem i śniegu w regionie. W najbliższych dwóch dniach przewiduje się opady śniegu gdzieniegdzie na wschodzie kraju i w Tatrach.

Pierwsze opady śniegu pojawią się już w nocy ze środy na czwartek. Należy spodziewać się ochłodzenia. W nocy na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu, wschodzie i centrum Mazowsza, Kielecczyźnie i w Małopolsce zachmurzenie całkowite i opady deszczu przemieszczające się ze wschodu na zachód, od wschodu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Jutro 18.11.2014 rano na północnym wschodzie kraju notowano opady deszczu ze śniegiem.

Temperatura minimalna od -1°C na północnym wschodzie, około 3°C w centrum, do 5°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni, a na południowym zachodzie północny.

W czwartek zachmurzenie całkowite. Na wschodzie kraju opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze miejscami słabe opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C na północnym wschodzie, około 3°C w centrum, do 7°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich.

Opady będą występować przez cały czwartek, a także nocą z czwartku na piątek oraz w piątek w ciągu dnia.

Oprac.: Iwona Lelątko i Kamil Walczak – synoptycy IMGW-PIB | fot. sxc.hu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.