Ochłodzenie w regionie. Poprószy śnieg oraz powieje silny wiatr

Nadchodzący tydzień będzie obfitował w temperatury poniżej zera oraz porywisty wiatr. Mieszkańcy naszego regionu mogą spodziewać się lekkich opadów śniegu, silnego wiatru i niskiej temperatury, która lokalnie spadnie nawet do -16 st. C.

W nocy z poniedziałku na wtorek mieszkańcy południa, południowego wschodu oraz centralnych regionów naszego kraju mogą spodziewać się opadów śniegu. Poza białym puchem w całym kraju panować będzie niska temperatura. W Lubelszczyźnie w nocy odnotowano spadek temperatury do -16 st. C. poniżej zera.

Koniec bieżącego tygodnia zapowiada się mało śnieżny, ale za to z porywistym wiatrem. Temperatury maksymalnie spadną do -5 st. C. i powieje lokalnie do 7 m/s.

W Sylwestra syberyjskich mrozów nie będzie, ale za to ciepłe rękawiczki z pewnością się przydadzą dla tych, którzy planują Sylwester pod chmurką. Temperatura będzie się wahała w graniach od -5 do -7 st. C.

Trudne warunki na drogach

Kierowcy muszą bardzo uważać. Miejscami jest bardzo ślisko. W terenie pracuje ponad 40 pługów i piaskarko-solarek. Lepsze warunki na głównych trasach – na drogach krajowych nawierzchnie są raczej czarne, ale mokre.

W dzień sól rozpuszcza śnieg i lód w wodę na drogach, po czym gdy bliżej wieczoru spadek temperatury powoduje, że ta woda zamarza i jest bardzo ślisko.

fot. sxc.hu

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.