Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w kradzionym samochodzie

radiowóz, samochód osobowy skoda
fot. KPP Opole Lubelskie

26-letni kierujący Skodą kierował kradzionym pojazdem, nie miał uprawnień do kierowania, a ponadto był nietrzeźwy. Okazało się, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kluczyki od samochodu nieodpowiedzialnemu mężczyźnie zabrał świadek.

Na pochwałę zasługuje postawa świadka

Zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy przekazał policjantom naoczny świadek w poniedziałek (01.04) w nocy. Zdarzenie miało miejsce w Opolu Lubelskim. Aby uniemożliwić pijanemu dalszą jazdę, mężczyzna wsiadł do jego samochodu i zabrał nieodpowiedzialnemu 26-latkowi kluczyki, a o całym zdarzeniu poinformował policjantów.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec gminy Opole Lubelskie ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że Skoda, którą kierował, była kradziona, a 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. W związku z powyższym został zatrzymany w opolskiej jednostce.

Wczoraj 26-latek usłyszał łącznie dwa zarzuty: kierowania pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu jak również kradzieży pojazdu, którym kierował. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg, są często sprawcami tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.