Obywatele Izraela próbowali wwieźć do Polski 55 kg wołowiny

55 kg wołowiny w bagażu podręcznym | fot. IAS
PARTNER SERWISU

Celnicy z Portu Lotniczego Lublin wykryli próbę wwiezienia do Polski 55 kg mięsa wołowego. Było poporcjowane, upchnięte w dwóch bagażach podręcznych.

Dwóch obywateli Izraela próbowało do Polski wwieźć mięso wołowe. Kilka dni temu funkcjonariusze z Oddziału Celnego Port Lotniczy Lublin wytypowali do szczegółowej kontroli pasażerów lotu Tel Awiw – Lublin.

W trakcie rewizji bagaży podręcznych wykryli u dwóch z nich zapakowane próżniowo mięso wołowe. 40-latek przewoził w walizce 18,5 kg wołowiny, a 43-latek ponad 36,5 kg.

Obaj zostali ukarani mandatami karnymi, odpowiednio w kwocie 210 zł i 420 zł, a zatrzymane przez Służbę Celno-Skarbową produkty mięsne zostały przekazane do utylizacji.

Z uwagi na zagrożenie wirusem ASF obowiązują surowe przepisy dotyczące zakazu przywozu na obszar Unii Europejskiej z krajów trzecich produktów pochodzenia zwierzęcego. Ich nieprzestrzeganie podlega sankcjom karnym skarbowym.

55 kg wołowiny w bagażu podręcznym | fot. IAS


Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.