Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego będzie miała dwie jezdnie. Podpisano aneks do umowy

Budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego | fot. GDDKiA

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego będzie miała dwie jezdnie. Przedstawiciele GDDKiA podpisali aneks do umowy z firmą Moto Engil Central Europe S.A.

W środę, 23 września, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad podpisali z firmą Mota Engil Central Europe S.A. aneks do umowy na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17, którego przedmiotem jest dobudowa drugiej jezdni tej trasy.

W ramach inwestycji powstanie druga jezdnia obwodnicy o długości ok. 5,4 km między węzłami Tomaszów Lubelski Północ – Tomaszów Lubelski Południe wraz infrastrukturą i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wybudowane zostaną także obiekty inżynierskie w ciągu drugiej jezdni, w tym estakada nad doliną rzeki Sołokija.

Wykonawca ma 11 miesięcy na zaprojektowanie drogi i uzyskanie niezbędnych decyzji, w tym pozwolenia na budowę. Wartość zamówienia uzupełniającego to ponad 74 mln zł.

Zaawansowane prace na budowie Tomaszowa Lubelskiego

Obecnie trwa budowa pierwszej jezdni obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Prace rozpoczęły się w 2019 roku i są już zaawansowane w ok. 70 proc. Trwają roboty bitumiczne w ciągu trasy głównej, powstają drogi dojazdowe i obiekty mostowe.

Na większości obwodnicy ułożona jest przedostatnia, bitumiczna warstwa wiążąca nawierzchni, a na węźle Tomaszów Lubelski Północ pojawiło się oznakowanie pionowe oraz poziome. Wartość tego kontraktu to ok. 193,5 mln zł.

Kierowcy pojadą obwodnicą po pierwszej jezdni w połowie 2021 r., natomiast zakończenie prac związanych z dobudową drugiej jezdni planowane jest w IV kwartale 2022 r.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.