Obrazy i fotografie Beksińskiego obejrzało w Lublinie blisko 21 tys. osób. Wystawa dobiegła końca

Wystawa prac Beksińskiego w Centrum Spotkania Kultur dobiegła końca
Wystawa prac Beksińskiego w Centrum Spotkania Kultur dobiegła końca | CSK

Blisko 21 tys. osób obejrzało 50 oryginalnych obrazów i kilkadziesiąt fotografii autorstwa Zdzisława Beksińskiego. Wystawa prac popularnego artysty w Centrum Spotkania Kultur dobiegła końca. CSK z osiągniętej frekwencji jest zadowolone i zapowiada kolejne wystawy.

Duże zainteresowanie wystawą Beksińskiego

Prace Zdzisława Beksińskiego można było podziwiać w przestrzeni Centrum Spotkania Kultur od 9 listopada 2022 r. Wystawa składała się z 50 oryginalnych obrazów i kilkudziesięciu fotografii, prezentacji multimedialnej, projekcji 3D oraz możliwość wejścia w głąb świata artysty poprzez VR. Dodatkowo projekcje filmów i reportaży w Kinie CSK, oprowadzania kuratorskie, zajęcia dla szkół – to wszystko czekało do minionej niedzieli na miłośników sztuki Beksińskiego.

Centrum Spotkania Kultur podzieliło się informacja o zainteresowaniu wystawą Beksińskiego. W tym czasie wystawa przyciągnęła tłumy – blisko 21 tysięcy osób zapoznało się z twórczością popularnego artysty. Szczególnie w ostatnim tygodniu oraz podczas nocnego zwiedzania frekwencja była bardzo wysoka – ponad 650 osób dziennie (przy średniej frekwencji na poziomie 275 osób/dobę).

Ekspozycja prac Beksińskiego pochodziła ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. CSK zapowiedziało, że już wkrótce planuje kolejne wernisaże, podczas których będziemy mogli podziwiać prace znakomitych artystów. Nie ujawniono, o jakich artystów chodzi.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.