Objazd dla pociągów na trasie Lublin – Warszawa. Inwestycja za 110 mln zł

Objazd dla pociągów na trasie Lublin - Warszawa. Inwestycja za 110 mln zł - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
edf

Sprawną komunikację podczas modernizacji linii Lublin – Warszawa zapewni linia objazdowa Lublin – Łuków. Inwestycja warta jest 110 mln zł.

Na przebudowę linii Łuków – Lublin Północny PLK przeznaczyły 110 mln zł. Obecnie trwają prace na 51-kilometrowym odcinku Łuków – Parczew. Zadanie obejmuje wymianę 90 km szyn i 75 tys. podkładów.

PKP PLK w czerwcu 2017 r. planuje zamknięcie szlaku kolejowego między Lublinem a Dęblinem. Wtedy pociągi zostaną przekierowane na objazd przez Lubartów, Parczew i Łuków. By było to możliwe trzeba jeszcze przygotować odcinek kolejowy Parczew – Łuków.

– Wykonawca przebudował już 80% obiektów inżynieryjnych oraz wymienił tory na odcinku 11 km – informuje Karol Jakubowski z centrali spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Pierwsze pociągi pojadą z Łukowa do Parczewa już w połowie przyszłego roku.

Równocześnie pomiędzy Lubartowem a Parczewem wykonawca przebudowuje 25 km torów i wymieni 25 tys. podkładów. Prace obejmą rozjazdy, instalacje energetyczne oraz 24 przejazdy kolejowo–drogowe. Roboty za 14 mln zł rozpoczęły się we wrześniu, a zakończenie przewidziano w grudniu.

W 2013 roku zakończyły się warte ponad 50 mln zł prace na odcinku Lubartów – Lublin Północny. PLK zmodernizowały 25 km torów, przebudowały 10 przejazdów kolejowo – drogowych, zainstalowały nowoczesny system telekomunikacyjny oraz zbudowały nowe, zadaszone perony w Wandzinie, Niemcach, Ponikwodzie, Lublinie, Zadębiu i Rudniku.

csm_mapka_lublin_warszawa_f4b0a9c088

Kolej w regionie

Rewitalizacja nieczynnej obecnie trasy umożliwi także wznowienie przewozów pasażerskich z Łukowa do Parczewa, a dalej do Lubartowa i Lublina. To także utrzymanie transportu towarów podczas modernizacji linii Warszawa – Lublin. Po zakończeniu wszystkich prac o łącznej wartości prawie 110 mln zł pociągi pasażerskie z Lublina do Łukowa pojadą z prędkością 100 – 120 km/h.

(fot. Dominik Wąsik)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czy ktoś wie, o ile w związku z tym wydłuży się podróż z Warszawy do Lublina? Teraz jedzie się ok 2.10 h (pod warunkiem, że pociąg jedzie zgodnie z rozkładem), czy ten objazd nie rozciągnie podróży do 3 h?