Lublin: Obezwładnili agresywnych mężczyzn. Policjanci zostaną nagrodzeni za wzorową interwencję

policja tatary interwencja
Policjanci obezwładnili dwóch agresywnych mężczyzn | fot. YouTube

Policjanci, którzy interweniowali wobec agresywnych mężczyzn na Tatarach jeszcze w tym miesiącu zostaną nagrodzeni za wzorowo przeprowadzoną interwencję. Wnioski w tej sprawie są już gotowe.

Ta interwencja została przez nas bardzo dobrze oceniona. Funkcjonariusze zachowali pełen profesjonalizm i spokój” – komentuje kom. Andrzej Fijołek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – „Policjanci z patrolu zostaną nagrodzeni. Wnioski w tej sprawie są już gotowe” – dodaje.

Nagrody pieniężne mają zostać przyznane interweniującym policjantom na najbliższej odprawie kierownictwa wojewódzkiej policji. Funkcjonariusze otrzymają nagrody z rąk insp. Roberta Szewca – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Nie podajemy kwoty gratyfikacji finansowej. Do policji docierają podziękowania – zarówno od osób prywatnych, jak i instytucji – za przeprowadzenie interwencji” – dodaje kom. Fijołek.

Przypomnijmy, że do interwencji doszło w sobotę na lubelskich Tatarach. Policjanci z III komisariatu interweniowali na ul. Hutniczej. Dostali informację o mężczyźnie, który miał rzucać butelkami w blok.

Zobacz również:

Na miejscu mundurowi zauważyli kilka osób, wśród których stał opisany w zgłoszeniu mężczyzna. Na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany i obezwładniony. Okazało się, że jest poszukiwany. Ma do odsiedzenia wyrok za kradzieże.

Po chwili wokół policjantów i zatrzymanego pojawiła się grupa znajomych zatrzymanego i zaczęli nagrywać interwencję policjantów. W pewnym momencie jeden z kolegów wandala rzucił mu się na ratunek i zaatakował policjantów. Czytaj więcej…

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.