Obchody uroczystości Żołnierzy Wyklętych. Ulicami Lublina przeszło…

1 marca w Lublinie jak i wielu miastach regionu odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę ulicami Lublina przeszedł Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W niedziele 1 marca w wielu miastach Lubelszczyzny odbyły się uroczystości poświęcone z upamiętnieniem Żołnierzy Wyklętych. Lublin okazał się największą frekwencją w Polsce podczas obchodów. W marszu wzięło udział ponad 10 tysięcy uczestników.

Od 3 lat obchody organizuje ONR Brygada Lubelska

Marsz w Lublinie odniósł ogromy sukces. Był to największy Marsz ku czci Żołnierzy Wykletych w Polsce. ONR od 3 lat organizuje Marsze Pamięci Wyklętych w naszym mieście i z roku na rok frekwencja jest coraz większa. Rok temu 7 tys, w tym roku 10 tys. za rok 15 tys. 1 Marca przejdzie ulicami Lublina - dodają organizatorzy ONR Brygada Lubelska

W niedzielę o godzinie 17:00 uroczystości rozpoczęły się na Placu litewski. Po przemówieniach uczestniczy ruszyli w marszu przez Krakowskie Przedmieście na Plac Zamkowy. Tam dobył się Apel Poległych.

Kilka zdjęć autorstwa Tomasza Kozyry

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.