Obchody upamiętniające 83. rocznicę agresji Rosji sowieckiej na Polskę [PROGRAM]

Pomnik Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim
Pomnik Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim | fot. Miasto Lublin

W sobotę, 17 września w Lublinie odbędą się uroczystości upamiętniające 83. rocznicę agresji Rosji sowieckiej na Polskę połączone z obchodami Dnia Sybiraka. Przedstawiamy szczegółowy program obchodów.

83. rocznica agresji Rosji sowieckiej na Polskę

Mieszkańcy Lublina uczczą pamięć ofiar agresji sowieckiej 17 IX 1939 r. poległych na Kresach Wschodnich, a także ofiar mordu katyńskiego oraz zmarłych na zesłaniu i w łagrach Sybiru. Oficjalne uroczystości z udziałem władz samorządowych, wojewódzkich oraz delegacji instytucji i organizacji kombatanckich rozpoczną się złożeniem kwiatów pod tablicą pamięci por. Jana Bołbotta w Collegium Iuridicum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy ul. Spokojnej 1.

Szczegółowy program uroczystości

10:15 Złożenie kwiatów pod tablicą por. Jana Bołbotta w Collegium Iuridicum KUL | ul. Spokojna 1
10:40 Prezentacja wystawy „Pamięć o ludziach, którzy cierpieli…” | pl. Jana Kochanowskiego
11:00 Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej (pobrygidkowski) z udziałem pocztów sztandarowych i orkiestry wojskowej | ul. Narutowicza 6
12:00 Przemarsz ul. Kapucyńską na Plac Litewski,
12:15 Uroczystość z ceremoniałem wojskowym przy pomniku Nieznanego Żołnierza
13:15 Przemarsz na plac Dzieci z Pahiatua | obok Centrum Kultury
13:30 Uroczystość przy pomniku Matki Sybiraczki
14:00 Przejazd pod pomnik Ofiar Katynia | ul. Głęboka
14:15 Uroczystość przy pomniku Ofiar Katynia

Wydarzeniem towarzyszącym uroczystościom będzie otwarcie wystawy „Agresja sowiecka 1939 r. na Polskę w świetle dokumentów”, które odbędzie się w piątek (16 września) o godz. 11.00 w Archiwum Państwowym w Lublinie przy ul. Jezuickiej 13 (wejście od pl. Katedralnego).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.