Obchody Dnia Św. Antoniego — Patrona Miasta Lublin

Brama Krakowska - obraz św. Antoniego
Brama Krakowska - obraz św. Antoniego | fot. Miasto Lublin

Co roku 13 czerwca, w Dzień św. Antoniego Padewskiego, patrona Lublina, odprawiana jest msza święta w intencji miasta oraz jego mieszkańców. Nabożeństwo odbędzie się o godz. 10:00 w kaplicy św. Józefa przy kościele pw. Nawrócenia św. Pawła.

Dzień Św. Antoniego

Msza święta będzie poprzedzona koncertem na trąbkę w wykonaniu Piotra Ścibaka, miejskiego hejnalisty, który rozpocznie się o godz. 9:45.

Patron Lublina

Św. Antoni Padewski jest patronem osób i rzeczy zaginionych, ubogich, dzieci oraz wielu miast, w tym Lublina, Lizbony i Padwy. Znany z elokwencji, doskonałej pamięci, szerokiej wiedzy i silnego głosu, był jednym z najbardziej cenionych kaznodziejów XIII wieku. Na wielu obrazach, w tym na Bramie Krakowskiej, przedstawiany jest z białą lilią w ręku.

Św. Antoni jest także patronem parafii przy ul. Bernardyńskiej, gdzie znajduje się XVII-wieczny obraz z jego wizerunkiem oraz przechowywane są jego relikwie.

Uroczystości w kaplicy św. Józefa

  • Msza święta w intencji miasta i jego mieszkańców – 13 czerwca, godz. 10:00
  • Koncert na trąbkę – Piotr Ścibak, godz. 9:45

Czy wybierasz się na obchody Dnia św. Antoniego w Lublinie? Podziel się swoimi planami i zaproś znajomych, udostępniając ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.