O krok od tragedii. Kierowca zasnął za kierownicą na drodze ekspresowej S19 niedaleko Lublina. Mamy nagranie

Samochód uderzył w osłonę energochłonną na S19
Samochód uderzył w osłonę energochłonną na S19 | fot. GDDKiA

To mogło skończyć się o wiele gorzej. 52-letni kierowca zasnął za kierownicą z powodu zmęczenia i spowodował kolizję. Z impetem wjechał w barierę energochłonną. Ta prawdopodobnie uratowała mu życie.

Zasnął za kierownicą i wjechał w barierę na S19

Do zdarzenia doszło w niedzielę (19.05) o godz. 14.37 w okolicach miejscowości Strzeszkowice Duże w powiecie lubelskim, na drodze ekspresowej S19. Policjanci udali się na miejsce po otrzymaniu informacji o groźnie wyglądającej kolizji.

Na miejscu zastali samochód, którego kierowca nie utrzymał wystarczającej koncentracji na drodze i uderzył w osłonę energochłonną przy zjeździe z węzła, która złożyła się jak harmonijka, co prawdopodobnie uratowało mu życie.

„Osłona zadziałała na zasadzie poduszki i zamortyzowała uderzenie. Bariera ta składa się z połączonych ze sobą komór z elementów stalowych, które mogą się przesuwać i składać, przez co pochłaniają energię uderzenia” – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Policjanci ustalili, że 52-letni kierowca był trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zasnął za kierownicą. Sprawa jest prowadzona w kierunku spowodowania kolizji drogowej. Moment zdarzenia zarejestrowały kamery GDDKiA.

NAGRANIE

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.