Numer alarmowy 991 nie działa. Bez prądu w całej Polsce jest ponad milion odbiorców

Przewrócony słup linii energetycznej - pracownicy PGE usuwają awarię
Przewrócony słup linii energetycznej - pracownicy PGE usuwają awarię | fot. PGE

Osoby próbujące zgłosić awarię energetyczną nie mogą dodzwonić się na numer alarmowy 991. W słuchawce słychać komunikat: „Sieć, której numer wybrałeś, jest obecnie niedostępna. Prosimy się skontaktować z działem obsługi klienta”.

Wichura nad Polską – ponad milion odbiorców bez prądu

Przechodzący aktualnie nad Polską front pogodowy, któremu towarzyszy silny i porywisty wiatr, wywołuje awarie i szkody w sieciach elektroenergetycznych PGE. Osoby próbujące zgłosić awarię energetyczną nie mogą dodzwonić się na numer alarmowy 991. W słuchawce słychać komunikat: „Sieć, której numer wybrałeś, jest obecnie niedostępna. Prosimy się skontaktować z działem obsługi klienta”.

„Sytuacja jest dynamiczna. Od rana w terenie pracuje maksymalna ilość brygad własnych wspieranych przez firmy zewnętrzne. Zapewniamy, że nasi energetycy pracują z pełnym poświęceniem, aby najszybciej wznowić dostawy energii do wszystkich odbiorców. Z uwagi na liczne uszkodzenia w sieci średniego i niskiego napięcia, rozległy teren na jakim występują oraz znaczną liczbę zgłoszeń usunięcie wszystkich usterek w sieci może potrwać w niektórych przypadkach nawet do niedzieli” – informuje w komunikacie PGE Dystrybucja.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa udostępniło najnowsze informacje dotyczące skutków silnego wiatru nad Polską. Według danych na godz. 12:00, bez prądu jest 1 144 487 odbiorców. Strażacy z PSP i OSP wyjeżdżali już 12 807 do usuwania skutków silnego wiatru. Wichura nad Polską spowodowała opóźnienie 281 pociągów, a 64 odwołano. W wyniku wiatru dwie osoby poniosły śmierć, a cztery zostały ranne.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.