Numer alarmowy 991 jest przeciążony. Nie sposób się dziś dodzwonić na pogotowie energetyczne

pge pogotowie energetyczne 991 prąd
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Mieszkańcy mają problem z dodzwonieniem się na numer alarmowy pogotowia energetycznego 991. Wszystko przez olbrzymią liczbę zgłoszeń.

O trudnościach z połączeniem alarmowym 991 poinformowali nas czytelnicy. Wielu z nich od dłuższego czasu bezskutecznie usiłuje dodzwonić się na pogotowie energetyczne pod numer alarmowy 991. W słuchawce słychać tylko głuchą ciszę, bo numer jest cały czas zajęty.

Przez porywy wiatru nie mamy prądu i nie wiemy kiedy będzie włączony. Nie możemy się dodzwonić pod 991, na pogotowie energetyczne. Może wam się uda czegoś dowiedzieć” – prosi o pomoc nasz czytelnik Piotr.

Sami energetycy przyznają, że na pogotowie energetyczne dodzwonić się ciężko. – „Mamy dziś urwanie głowy” – powiedział nam jeden z pracowników pogotowia energetycznego. – „Próbuje się z nami połączyć tysiące osób, a po odebraniu każdego zgłoszenia musimy jeszcze skierować w zgłoszone miejsce ekipę. Staramy się działać jak najszybciej, w terenie są już wszyscy nasi pracownicy” – dodaje.

Jedyna rada: należy uzbroić się w cierpliwość!

Silny wiatr w województwie lubelskim – nie ma prądu

Silny wiatr zgodnie z zapowiedziami pojawił się na terenie Lubelszczyzny w poniedziałek. Obecnie około 37 tys. odbiorców z województwa lubelskiego nie ma prądu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.