Nowy stadion lekkoatletyczny dostępny dla mieszkańców. Sprawdź harmonogram

IMG 20171005 101925
Stadion lekkoatletyczny Lublin

Poznaliśmy harmonogram dostępności nowego stadionu lekkoatletycznego dla mieszkańców Lublina. Obiekt ma być oddany do użytku indywidualnego tylko przez 7 godzin w tygodniu.

 

– To jakaś kpina – komentują mieszkańcy. Z obiektu sportowego przed przebudową mogliśmy korzystać codziennie, a teraz to jakiś śmiech na sali. Obiekt stoi pusty, nikt z niego nie korzysta, a harmonogram powstał chyba tylko dla picu – dodają.

 

– Ten stadion ma szansę tętnić życiem – zapewniał Krzysztof Żuk, prezydent Lublina po ukończeniu budowy obiektu sportowego wartego blisko 40 mln zł.

 

W środę zarządca obiektu – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – przedstawił harmonogram dostępności stadionu lekkoatletycznego do indywidualnego wykorzystania przez mieszkańców. Jak się okazało, jest to jedno wielkie rozczarowanie.

 

– Zapraszamy w dni powszednie w godz. 19.00-20.00, a także w soboty w godz. 13.00-15.00. W tym czasie do dyspozycji będzie bieżnia i pozostała infrastruktura sportowa obiektu – informuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR.

 

Łącznie daje to mieszkańcom w tygodniu 7 godzin. Przez resztę godzin z obiektu mają korzystać uczniowie szkół, zawodnicy klubów sportowych jak i stowarzyszeń.

 

– Harmonogram został opracowany w taki sposób, żeby ze stadionu mogli korzystać zarówno uczniowie lubelskich szkół, jak i zawodnicy klubów oraz stowarzyszeń sportowych, a także indywidualnie mieszkańcy miasta – wyjaśnia Bednarczyk.

 

Jeśli uda Wam się skorzystać z obiektu to przypominamy, że z szatni tutaj nie skorzystacie. Jak informuje spółka, wymagałoby to zapewnienie dodatkowych służb porządkowych, a na to nie mają środków.

 

//Aktualizacja

Prezydent Żuk zlecił zmianę harmonogramu. – Tak jak zapowiadałem przy otwarciu stadionu lekkoatletycznego wyremontowany i rozbudowany obiekt będzie służył mieszkańcom Lublina, którzy chcą z niego korzystać – czytamy wypowiedź Prezydenta.

 

Obiekt będzie dostępny przez 3,5 h od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-10:00 i 18:30-20:00 oraz w soboty od 8:00 do 10:00, a następnie od 13:00 do 20:00 i przez całą niedzielę.

 

Poniedziałek – piątek:

* 08:00 – 10:00 – stadion dostępny dla mieszkańców
* 10:00 – 15:00 – stadion zarezerwowany na zajęcia szkolne
* 15:00 – 18:30 – stadion zarezerwowany na treningi klubowe
* 18:30 – 20:00 – stadion dostępny dla mieszkańców

Sobota:

* 08:00 – 10:00 – stadion dostępny dla mieszkańców
* 10:00 – 13:00 – stadion zarezerwowany na treningi klubowe
* 13:00 – 20:00 – stadion dostępny dla mieszkańców

Niedziela:

* 08:00 – 20:00 – stadion dostępny dla mieszkańców

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Pan Prezydent podobnie mówił o Arenie – cóż. Poza 3-ligową drużyną, koncertami Ciao Sicilliano i EURO-U21 to stadion w żaden sposób się nie zwraca…
    Stadion lekkoatletyczny miałby żyć. Ale czym? W jaki sposób? 7 godzin w tygodniu to jakiś żart. Jedna godzina dziennie to nieporozumienie, bo kiedy stadion nie jest użytkowany przez zrzeszonych atletów mógłby służyć Lublinianom. Dużo lepiej pobiegać po fajnej bieżni, która nie obciąża stawów, niż po asfalcie…