Nowy raport stawek OC. Sprawdź, gdzie zapłacisz najwięcej, a gdzie najmniej

rear mirror 1119717 1280

Za OC najwięcej płaci się we Wrocławiu i w Warszawie – wynika z przeglądu cen, przygotowanego przez jedną z porównywarek ubezpieczeniowych. Na którym miejscu uplasował się Lublin?

W czerwcu 2017 roku kierowcy płacili za ubezpieczenie OC średnio o 37% więcej, niż rok wcześniej. Jednak dynamika wzrostu cen znacznie spadła i od drugiego kwartału średnie ceny OC ustabilizowały się na poziomie między 1150, a 1200 zł. Co ciekawe, w kilku miastach wojewódzkich eksperci porównywarki OC/AC mfind.pl po raz pierwszy w tym roku odnotowali spadek średnich cen tego ubezpieczenia.

 

Po wakacjach OC droższe o 22%

Pod względem cen OC, wrzesień 2017 był droższy średnio o 22% od tego samego miesiąca roku 2016. Choć podwyżki wciąż są zauważalne, to zdecydowanie spadła ich dynamika. W zeszłym roku, w okresie lipiec-wrzesień stawki za ubezpieczenie OC wzrosły o 13%. W III kwartale 2017 r. wzrost ten był już znacznie niższy i wyniósł ostatecznie tylko 1%. Należy dodać, że średnie ceny OC w III kwartale tego roku były niestabilne. Po wzroście w sierpniu (1187 zł), we wrześniu ponownie nastąpił niewielki spadek cen, do poziomu 1169 zł.

 

rednia cena OC III kwartał 2017

Warszawa z najdroższym OC w Polsce

We wrześniu 2017 roku średnio najwięcej za obowiązkowe polisy OC płacili właściciele samochodów w Warszawie (1512 zł), Wrocławiu (1428 zł) i Gdańsku (1372 zł). Z kolei na najmniejsze stawki ubezpieczeń w Polsce mogli liczyć mieszkańcy Katowic, Rzeszowa i Zielonej Góry. We wszystkich tych miastach średnie ceny OC nie przekroczyły we wrześniu 1000 zł.

Kierowcy z Lublina płacą średnio już ponad 1300 złotych. To jeden z najwyższych wyników Polsce, co plasuje nasze miasto na 5. miejscu najdroższych OC w Polsce.

rednie ceny OC w miastach wojewódzkich III kwartał 2017

Największe podwyżki dla kierowców w Olsztynie i Opolu

Jak wynika z ponad 40 tys. kalkulacji wykonanych w kalkulatorze OC/AC mfind.pl, w III kwartale 2017 roku podwyżki cen OC dotknęły największe miasta wojewódzkie w różnym stopniu.

Najwięcej powodów do narzekania mają kierowcy z Olsztyna, Opola, Gorzowa Wielkopolskiego i Lublina. Średnie ceny ubezpieczeń wzrosły tam aż o ponad 30%. Co ciekawe, w takich miastach, jak Katowice, Kielce i Zielona Góra ceny spadły i były niższe, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wzrost cen OC w miastach wojewódzkich III kwartał 2017

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.