Nowy Paczkomat w Lublinie – jeszcze łatwiejsze nadawanie i odbieranie przesyłek

Paczkomaty InPost | materiały prasowe

Paczkomaty całkowicie zrewolucjonizowały to, w jaki sposób nadajemy i odbieramy przesyłki. Już nie musimy być skazani na pocztę polską czy kaprysy firm kurierskich. Paczkomatów w całym kraju jest coraz więcej, a codzienne dodawane są nowe maszyny – obecnie to już 5000 paczkomatów! O jednej z nich – w Lublinie, napiszemy w poniższym artykule.

Gdy pojawiły się pierwsze paczkomaty, głównie w największych aglomeracjach, mało osób przypuszczało, że ich popularność rozleje się na cały kraj, docierając nie tylko do mniejszych miast, ale i miasteczek. Dzisiaj nowe maszyny nikogo nie dziwią, nikomu też nie przeszkadzają, gdyż idealnie wpisały się w krajobraz, pomagając codziennie w nadawaniu i odbieraniu przesyłek wielu osobom. 

Tak jest też w Lublinie, gdzie powstał nowy punkt na ulicy Dziewanny 2, obok sklepu Lidl – https://inpost.pl/paczkomat-lublin-lub21m-dziewanny-paczkomaty-lubelskie. Dzięki niemu osoby mieszkające w tych okolicach bez problemu nadają i odbiorą przesyłki. Zresztą, patrząc na ilość paczkomatów w Lublinie, widać, że praktycznie we wszystkich najważniejszych lokalizacjach znajduje się taka maszyna. 

Paczkomaty – dlaczego warto z nich korzystać?

Osoby, które nigdy nie korzystały z paczkomatów pewnie zastanawiają się, czym takim się charakteryzują, że to właśnie je warto wybrać zamiast poczty i usługi kuriera. Zalet jest bardzo dużo, a dotyczą najważniejszych kwestii. Przede wszystkim kosztów (zachwycają niskie ceny, zdecydowanie korzystniejsze niż w przypadku konkurencji), dostępności (24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu) oraz oszczędności czasu (bez kolejek jak np. na poczcie). To również nowoczesne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo jak śledzenie przesyłki. 

Nadajemy przesyłkę – jak powinniśmy to zrobić?

Być może już korzystaliśmy wcześniej z paczkomatów i wiemy dokładnie, jak nadać bądź odebrać paczkę. Może jednak nigdy nam się to nie zdarzyło i zastanawiamy się, czy poradzimy sobie z tym zadaniem. Jeśli mamy takie wątpliwości, powinniśmy je czym prędzej odrzucić, gdyż cała procedura jest niezwykle klarowna i czytelna. 

Zrobimy to w paczkomacie, stosując się do poleceń, wybierając wielkość paczki, podając najważniejsze dane: numer telefonu (własny i odbiorcy) i określając docelowy paczkomat. Za wysyłkę paczki zapłacimy kartą. Kiedy już to zrobimy, maszynka otworzy jedną ze skrzynek, gdzie umieścimy przesyłkę. Potwierdzeniem informacja SMS-owa oraz mailowa. 

Można też korzystać z Managera Paczek. W sekcji “Wyślij przesyłkę” generujemy specjalną etykietę do wypełnienia, dzięki czemu możemy opłacić przesyłkę z dostępnych środków. Następnie ją drukujemy i naklejamy na przesyłkę. Nadanie paczki jest banalnie proste – zrobimy to we wskazanym przy rejestracji paczkomacie. Skanujemy numer paczki i podajemy kod nadania z etykiety.

Odbieramy przesyłkę – krok po kroku

Jeszcze podczas zamawiania w sklepie internetowym musimy wskazać odpowiednią opcję dostawy, podając dane kontaktowe: numer telefonu i adres mailowy. Wybieramy też oczywiście paczkomat, do którego dotrą zamawiane przez nas produkty. Gdy paczka zostanie do nas wysłana, na naszą skrzynkę mailową trafi wiadomość, która to potwierdzi. A jak już dotrze do paczkomatu, otrzymamy SMS-owy kod, jaki umożliwi nam odebranie przesyłki.

W ten sposób szybko i sprawnie wyślemy, jak również odbierzemy przesyłkę, nie martwiąc się o dostępność usługi, wysokie koszty czy bezpieczeństwo nadawanych przedmiotów.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.