Nowy neon w Lublinie. Apollo zagościł na elewacji budynku Centrum Kultury

Popiersie Apolla na elewacji budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków
Popiersie Apolla na elewacji budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków | fot. Miasto Lublin

Popiersie Apolla zdobi południową elewację budynku Centrum Kultury przy w Lublinie. Projekt neonu przygotowała Joanna Dudoń w ramach drugiej edycji festiwalu NEONart.

Neon Apolla w Lublinie

Nowy neon pojawił się na elewacji budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków w Lublinie. Przedstawia popiersie Apolla, greckiego boga piękna i prawdy, patrona sztuki, muzyki i poezji. Wizerunek antycznego boga dodatkowo posiada współczesne nakrycie głowy – czapkę z daszkiem.

„Zestawienie tych elementów łączy klasykę i nowoczesność, tradycję i innowację, statyczność i interakcję, dobrze oddając ducha naszych czasów. Twarz Apolla wyraża zachwyt pomieszany ze zdziwieniem, odczucie znane dobrze odbiorcom kultury i sztuki” – czytamy na stronie CK.

Autorką neonu Apollo jest Juanna Dudoń, zwyciężczyni drugiej edycji festiwalu NEONart, zorganizowanego przez Pracownię Sztuki Zaangażowanej Społecznie REWIRY Centrum Kultury w Lublinie. W konkursie na projekt neonu wzięło udział 88 osób, które zgłosiły łącznie 132 projekty.

Popiersie Apolla na elewacji budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków
Popiersie Apolla na elewacji budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków | fot. Miasto Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.