Nowy ambulans dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie. Będzie służyć do ratownictwa medycznego

Nowy ambulans dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie
Nowy ambulans dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie | fot. UMWL

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie trafił nowy ambulans ratownictwa medycznego wraz z wyposażeniem, który kosztował ponad 630 tys. zł. Zakupiony został dzięki wsparciu Województwa Lubelskiego oraz PZU Życie.

Szpital wojewódzki otrzymał nowy ambulans

To Mercedes Sprinter z wyposażeniem dla specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego. Karetka, którą została sfinansowana z budżetu Województwa Lubelskiego oraz środków prewencyjnych PZU Życie to ambulans typu C, a to oznacza, że jest przeznaczony dla specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego.

Karetka o podwyższonym standardzie ma służyć do przewozu pacjentów ze stanem zagrożenia życia do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Pojazd jest wyposażony m.in. w nosze, transporter, materace, krzesełko i deskę ortopedyczną.

Samochód wraz z wyposażeniem kosztował 631 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.