Nowi mieszkańcy Ogrodu Saskiego

pawiewogrodzie

Od dzisiaj Lublinianie mogą podziwiać królewskie ptaki w zabytkowym Ogrodzie Saskim. Pierwsze para z 5 pawi są już w Lublinie. Pozostałe 3 dołączą do nich w najbliższym czasie.

Nowi mieszkańcy parku swoją obecnością nawiązują do historii zabytkowego Ogrodu. Niemal od początku zwierzęta były elementem pejzażu Ogrodu Saskiego. W latach ’30 ubiegłego wieku oprócz łabędzi park zamieszkiwały również pawie, spokojnie spacerujące alejkami.

W Ogrodzie Saskim zamieszka łącznie 5 pawi, w tym 3 samiczki i 2 samce. W pierwszych miesiącach (w sezonie jesiennym i zimowym) pawie będą przebywały w wolierze z uwagi na konieczność zaadoptowania w nowym otoczeniu. Wiosną, po zdemontowaniu woliery zostaną wypuszczone, by swobodnie spacerowały po zabytkowym Ogrodzie Saskim.

Prowadzona ostatniej nocy akcja wyłapywania lisów, podczas której park był całkowicie zamknięty zakończyła się niepowodzeniem, nie udało się schwytać ani jednego lisa.

Postanowiono, że na jakiś czas w parku pozostanie jedna z klatek. W klatce jest wyłożona przynęta, która dla lisów ma być bardziej apetyczna od ptaków. Prawdopodobnie nocna akcja wyłapywania lisów zostanie powtórzona.

fot. UM Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.