Nowe wiaty przystankowe w Lublinie

IMG 20191210 192224
Solarne wiaty przystankowe w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie trwa proces wymiany wiat przystankowych na nowe. Są zasilane energią z paneli fotowoltaicznych i pozwalają pasażerom korzystać z rozkładów jazdy nawet w nocy.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie jest w trakcie wymiany części wiat przystankowych. Nowe wiaty korzystają z paneli fotowoltaicznych, które są zamontowane na ich zadaszeniach. Energia solarna jest magazynowana, przez co wiata jest samowystarczalna.

Wiaty są wyposażone w energooszczędne oświetlenie oraz podświetlaną gablotę informacji pasażerskiej, a także wygodną ławkę z oparciem wykonaną z drewna. Wiaty są wyposażone w lampy, które zapalają się o zmierzchu i gasną nad ranem.

Obecnie funkcjonują 32 podświetlane wiaty wykorzystujące jako źródło energii panele fotowoltaiczne. Podświetlana jest cała wiata, jak również gablota z rozkładem jazdy. Dodatkowo będzie jeszcze kolejnych 19 takich wiat” – mówi Justyna Góźdź, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Koszt jednej wiatry solarnej wynosi ok. 20 tysięcy złotych netto.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.