Nowe święto państwowe 27 grudnia. Co to za święto? Czy będzie wolne od pracy?

kalendarz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Mamy nowe święto państwowe – 27 grudnia obchodzić będziemy teraz Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Czy 27 grudnia będziemy mieli wolne od pracy?

Nowe święto państwowe 27 grudnia

We wtorek prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę ustanawiającą dzień 27 grudnia Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Celem ustawy jest ustanowienie Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, jako święta państwowego, które obchodzone będzie 27 grudnia każdego roku.

„Nowe święto państwowe ma uczcić rocznicę Powstania Wielkopolskiego, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu. Powstanie było największym na terenie zaborów, zakończonym zwycięstwem, zrywem niepodległościowym” – czytamy w uzasadnieniu.

Czy 27 grudnia będzie dniem wolnym od pracy?

Obecnie zgodnie z ustawą, dniami wolnymi od pracy są tylko trzy święta państwowe (narodowe): 1 maja (święto bezimienne), 3 maja (Święto Narodowe Trzeciego Maja) oraz 11 listopada (Narodowe Święto Niepodległości). To oznacza, że nowe święto, które przypada na 27 grudnia, nie będzie dniem wolnym od pracy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.