Ważny temat? Prześlij newsa!

Nowe schronienia dla skrzydlatych mieszkańców Lublina

Spotted Lublin

Nowe budki lęgowe dla jerzyków i drobnego ptactwa oraz schrony dla nietoperzy pojawią się w najbliższych tygodniach na terenie miasta. To kolejne działania Lublina na rzecz zwiększania populacji dzikich zwierząt w miejskim ekosystemie. – Początek wiosny to idealny czas na zawieszenie budek lęgowych dla ptaków czy schronów dla nietoperzy. Właśnie teraz poszukują one dla siebie […]

Budki lęgowe

Budki lęgowe | fot. Miasto Lublin

Nowe budki lęgowe dla jerzyków i drobnego ptactwa oraz schrony dla nietoperzy pojawią się w najbliższych tygodniach na terenie miasta. To kolejne działania Lublina na rzecz zwiększania populacji dzikich zwierząt w miejskim ekosystemie.

– Początek wiosny to idealny czas na zawieszenie budek lęgowych dla ptaków czy schronów dla nietoperzy. Właśnie teraz poszukują one dla siebie dogodnych miejsc schronienia po wybudzeniu z zimowego snu czy w związku z wiosennym przylotem ptactwa do kraju. Miasto Lublin kolejny rok z rzędu wspiera te drobne zwierzęta zapewniając im nowe „domy”. Zachęcamy administratorów i zarządców nieruchomości oraz przedstawicieli instytucji do włączenia się w te działania. Do rozdysponowania pozostało jeszcze blisko 90 budek dla jerzyków – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Nowe schronienia dla skrzydlatych mieszkańców Lublina

W najbliższym czasie na terenie lubelskich osiedli pojawi się 56 budek lęgowych dla jerzyków, 227 budek lęgowych dla drobnego ptactwa oraz 44 schrony dla nietoperzy. Zakup asortymentu sfinansowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin, zgodnie ze zgłoszonym wcześniej przez zarządców i administratorów lubelskich spółdzielni mieszkaniowych zapotrzebowaniem.

Dodatkowo Miasto ma do rozdysponowania 87 budek lęgowych dla jerzyków, po które mogą zgłaszać się lubelskie placówki oświatowe, zakłady pracy i inne instytucje spełniające odpowiednie warunki. Zainteresowane podmioty powinny mieć możliwość umieszczenia budek na budynkach od strony północnej lub ewentualnie wschodniej, na wysokości nie mniejszej niż 5 m nad ziemią.

Dobrze jest wykorzystać istniejące już osłony takie jak dach budynku czy parapet, które dadzą dodatkową ochronę przed deszczem. Przestrzeń wokół budki powinna być wolna od przeszkód w postaci kabli, gałęzi drzew czy innych zabudowań, co zapewni swobodny dolot. Schronienia najlepiej wieszać w grupach po kilka, kilkanaście sztuk.

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check