Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Tylko dziś przybyło 116 chorych osób!

ważne szpital
Zdjęcie ilustracyjne

Resort zdrowia poinformował o kolejnych 57 osobach zarażonych w Polsce, w tym 4 z województwa lubelskiego. Od początku epidemii zanotowano w naszym kraju już 749 przypadków koronawirusa.

„Mamy 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, pomorskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego i warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego i małopolskiego oraz po jednej osobie z woj. podlaskiego i kujawsko-pomorskiego” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą dwóch mężczyzn w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego w stanie poważnym, jednej kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego w stanie średnim, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa oraz jednego mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu biłgorajskiego.

Według najnowszych danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, w Polsce odnotowano dotąd 749 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, w tym osiem chorych zmarło (stan na poniedziałek 23 marca, godz. 21:00). Tylko dzisiaj potwierdzono 116 nowych przypadków oraz poinformowano o jednym zgonie spowodowanym koronawirusem: 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.