Nowe połączenie z lotniska w Świdniku już od czerwca. Dokąd polecimy?

Nowe połączenie z lotniska w Świdniku już od czerwca. Dokąd polecimy?
Eurowings uruchomi lotnicze połączenie z Lublina do Niemiec | materiały prasowe

Niskokosztowe linie lotnicze Eurowings uruchamiają nowe połączenie z lotniska w Świdniku. Samoloty przewoźnika od czerwca będą latać do Niemiec.

We wtorek 11 lutego ruszyła sprzedaż nowego połączenia z Lublin Airport. Pierwszy rejs do Kolonii (lotnisko Kolonia/Bonn) został zaplanowany na 10 czerwca 2020 r. Trasa obsługiwana będzie dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele przez Eurowings, jednego z największych tanich przewoźników w Europie, który jest członkiem Grupy Lufthansa.

Rejsy wykonywane będą samolotami Airbus A319, zabierającymi na pokład do 150 pasażerów według następującego rozkładu:
* Środa: Kolonia 20:50 – Lublin – 22:45; Lublin 23:20 – Kolonia 01:20
* Niedziela: Kolonia 05:40 – Lublin 07:35; Lublin 08:10 – Kolonia 10:10

Nowe połączenie lotnicze jest tanią i szybką alternatywą dla pasażerów podróżujących pomiędzy Polską Wschodnią a zachodnimi regionami Niemiec, ale też Luksemburgiem, Belgią czy wschodnimi regionami Francji.

Wejście Eurowings jest kolejną propozycją, która mamy nadzieję, skłoni mieszkańców naszego regionu do skorzystania z lubelskiego lotniska. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenie przyczyni się także do rozwoju sektora obsługi ruchu turystycznego, który dzięki dodatkowemu ruchowi, powinien wzbogacić się o kolejne 20-25 miejsc pracy” – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin.

W tym roku lotnisko planuje obsłużyć 400 tys. pasażerów, co przełoży się na utrzymanie co najmniej 400 miejsc pracy w regionie i wygeneruje pośrednie wpływy do gospodarki regionu w wysokości ok. 18 mln Euro.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Rzeczywiście luksus i wygoda podróżować z małymi dziećmi o północy. To jakieś chore połączenie